Portal motocyklistów -> Aktualności
Podatek VAT dla motocyklisty

14-01-2011 22:00

Od pierwszego stycznia 2011 roku czekają nas kolejne zmiany przy wyrabianiu prawa jazdy na motocykl. Jest to kolejna zmiana bolesna dla motocyklistów. Jest to kolejny projekt bystrych polityków.


 


 


 


 


Podsumowując wszystko to od 2012 roku osoba, która chce wyrobić sobie prawo jazdy umożliwiające zgodne z prawem poruszanie się motocyklem w ruchu drogowym będzie musiała mieć ukończone 24 lata. Przyczyni się to z pewnością do zmniejszenia ilości osób legalnie poruszających się na motocyklu.


Dodatkowo koszt wyrobienia prawa jazdy kategorii A, A1 i A2 zostanie obciążony podatkiem VAT w wysokości 23 procent. To dość duży zastrzyk finansowy dla Państwa biorąc pod uwagę wzrastającą popularność motocykli w naszym kraju.


Ministerstwo Finansów informuje, iż prawa jazdy kategorii B, C, D i E mogą być zwolnione z podatku VAT, bowiem są one bardzo często używane i traktowane jako forma kształcenia zawodowego. Tylko dlatego, że kategoria A prawie w ogóle nie jest wymagana przez pracodawców, jest obciążona dodatkowym VAT-em.

Forum

 

Motofestiwal 2015

Cześć Zapraszamy wszystkich na kol ...

Reklama
Powered by socialo.pl
Copyright wkole.pl. All Rights Reserved.